KP Wieniawa Lublin - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Tabela ligowa

lubelskie » IV liga

Urząd Miasta

 

Grupy młodzieżowe KP Wieniawa
finansowane są częściowo z
subwencji Miasta Lublin na
upowszechnianie kultury
fizycznej i sportu.

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 24, wczoraj: 15
ogółem: 1 101 148

statystyki szczegółowe

Facebook

Historia


 

Historia

W roku 2000 r. z woli rodziców młodych piłkarzy grających w KS „Lublinianka” i trenerów prowadzących w tym klubie zajęcia został utworzony nowy Młodzieżowy Klub Piłkarski „Wieniawa-Lublinianka”, który rozpoczął swoją działalność 1 lipca 2000r.W roku 2002 Klub zmienił nazwę na obecnie używaną „Wieniawa Lublin”.

Głównymi zadaniami jakie zostały postawione przed nowowybranym Zarządem było: stworzenie warunków organizacyjno-finansowych oraz szkoleniowo-sportowych dla prawidłowej działalności Klubu.

Umowa z KS „Lublinianką” na mocy, której mieliśmy otrzymać lokal na siedzibę Klubu, jak i wykorzystanie obiektów sportowych w rezultacie nie doszła do skutku. Zmuszeni byliśmy szukać innych rozwiązań. Lokal klubowy użyczony został przez MKS START, a boiska do zajęć treningowych i rozgrywania zawodów mistrzowskich zapewniliśmy naszej młodzieży na boiska przy szkołach: ul. Magnoliowej, SP Nr 16 oraz boisko JW. przy ul. Kruczkowskiego.

W miesiącu sierpniu 2000 r. do rozgrywek wojewódzkich przystąpiło 3 zespoły, trenerzy rozpoczęli nabór do dalszych grup rozgrywkowych. W latach następnych powstawały zespoły, które zapewniają ciągłość szkolenia w naszym Klubie. W dniu dzisiejszym dopracowaliśmy się zespołów grających we wszystkich grupach rozgrywkowych, grupy naborowej jak i trenera który zajmuje się wyłącznie szkoleniem bramkarzy.

Dzięki wysokim kwalifikacjom zawodowym jak i bardzo dużym zaangażowaniem w pracy dydaktyczno-wychowawczej trenerów zespoły naszego Klubu osiągały bardzo dobre wyniki sportowe. W ciągu tych krótkich 5-ciu lat nasze zespoły uczestniczące w rozgrywkach wojewódzkich zajmował: 3 razy I miejsce w Juniorach młodszych i 1 raz w trampkarzach starszych, 4 razy II miejsce (w Juniorach młodszych i starszych) oraz 2 razy III miejsce. Dwukrotnie nasze zespoły uczestniczyły w eliminacjach Mistrzostw Polski.

W 2002 roku nasz zespół juniorów młodszych został pokonany w eliminacjach do Mistrzostw Polski przez Pogoń Szczecin. W następnym roku 2003 zespół juniorów młodszych uległ zespołowi Amica Wronki i nie przebrnął do dalszych eliminacji.

Kilku z naszych zawodników zostało zauważonych i powołanych na centralne konsultacje do Kadry Polski: Grzegorz Szaruga, Łukasz Raczkowski, Patryk Moryc, Andrzej Jezierski, Maciej Pawlak.

Wielu naszych zawodników reprezentowało LZPN w rozgrywkach eliminacyjnych i finałach Mistrzostw Polski. Byli to: Grzegorz Szaruga (w 2001 r. na Mistrzostwach Polski najlepszy bramkarz), Patryk Moryc, Konrad Nowak, Sawicki Maciej, Raczkowski Łukasz, Gromba Łukasz z rocznika 1985, Paweł Pszczoła, Andrzej Jezierski, Mariusz Gołociński, Maciej Pawlak, z rocznika 1986, Horach Mariusz, Arkadiusz Smaliła, Marcin Pszczoła, Łukasz Jezierski i Paweł Pawlak, Stefaniuk Robert z rocznika 1988, którzy w 2004 r. w Zamościu pod kierownictwem trenera Wł. Garbca wywalczyli Vice Mistrzostwo Polski. W roczniku 1990 r. reprezentantami LZPN jest Marciniak Kamil, Krzak Michał, a w roczniku 1992 Mazurek Łukasz, Chodkiewicz Maciej, Michał Efir, Fularski Grzegorz i Jeż Daniel. Wyniki naszych zespołów jak i uczestnictwo wielu zawodników w poszczególnych Reprezentacjach LZPN świadczą dobitnie o bardzo dobrej pracy szkoleniowej trenerów. Ponad to trener Marek Wawer i trener Włodzimierz Garbiec prowadzą zespoły Reprezentacyjne LZPN oraz pracują w Wojewódzkim Ośrodku Piłkarskim.

Duże wyróżnienie spotkało zespół juniorów młodszych rocznik 1985 trenowany przez K. Krukowskiego. Zespół ten w 2001 r. wyróżniony przez Prezydenta Miasta Lublina – jako najlepszy w swej kategorii wiekowej dostąpił zaszczytu reprezentowania miasta Lublina na Międzynarodowych Zawodach Sportowych organizowanych w Anglii w mieście Lancaster, zajmując pierwsze miejsce. W następnym roku w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez miasto Lublin nasz zespół zajął również pierwsze miejsce.

W roku 2003 zespół trampkarzy trenowany przez M. Wawera wyjechał do Francji na Międzynarodowy Turniej 13-latków, zajmując piąte miejsce. W 2004 roku zespół Młodzików Starszych trenowany przez Jacka Kurleja wziął udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Promelin - Francja zajmując piąte miejsce.

4 lipca 2004 r. nasz Klub zorganizował Międzynarodowy Turniej Piłkarski 13-latków w którym to turnieju nasz zespół zajął czwarte miejsce. Byliśmy organizatorami kilku lokalnych turniejów piłkarskich.

Co roku na zakończenie sezonu sportowego u Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego nasi zawodnicy są nagradzani w różnych kategoriach najlepszych zawodników.

Nasi zawodnicy – wychowankowie grają w różnych zespołach trzecio, czwarto i pięcioligowych na terenie województwa lubelskiego. Pomimo rywalizacji na boiskach między drużynami bardzo dobrze układa nam się współpraca z innymi Klubami.

Pracę wychowawczo-szkoleniową w naszym Klubie prowadzą trenerzy z dużym doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie. Przez te pięć lat mieliśmy szczęście pracować z takimi szkoleniowcami jak pan Ryszard Szorc – ze względów zdrowotnych zrezygnował, Krzysztof Krukowski, Włodzimierz Garbiec, Marek Wawer, Jerzy Wyroślak, Marcin Zakrzeski, Przemysław Szymczak, Piotr Żurowiczi, Mirosław Hułas,Dariusz Winiarczyk z bramkarzami pracuje p. Wojciech Król.

Aby osiągnąć takie wyniki należy nie tylko trenować w ciągu rundy, ale również pracować na formą jednocześnie odpoczywając. Obozy są integralną częścią przygotowań do rundy rozgrywkowej. Klub od 2000 r. organizuje obozy letnie i zimowe, dokładając wszelkich starań (poprzez dofinansowania) aby uczestniczyło w nich jak najwięcej zawodników. Obozy organizowane były m.in. w Wiśle, Białce Tatrzańskiej, Krościenku n/D., Żorach, Krasnobrodzie, Ostrowie Lubelskim, na Słowacji, Nałęczowie, Żelistrzewie.

Klub nie posiada własnej bazy szkoleniowej, korzysta jak już wcześniej było wspomniane z innych obiektów. Na rozgrywki ligowe wynajmowane są między innymi obiekty sportowe przy ulicy Rusałka w „Koziołku”, treningi prowadzone są w różnych miejscach miasta. Jest to bardzo duże utrudnienie ale musimy sobie na razie z tym radzić. Z tym większym uznaniem należy odnieść się do uzyskiwanych wyników. Te osiągnięcia są dla nas bardzo budujące, może nie w pełni spełniają oczekiwania Zarządu Klubu. Świadczą one jednak dobitnie, że pomimo różnych trudności Klub rozwija się organizacyjnie prawidłowo realizując ustalenia Walnego Zgromadzenia.

Podsumowując te pięć lat naszej działalności zadać można sobie pytanie czy wszystko zostało zrealizowane i czy to jest szczyt naszych możliwości? Na pewno nie, nie wszystko zostało zrealizowane i wiele spraw można było zrealizować lepiej. Dotkliwym problemem jest dla nas baza szkoleniowa a konkretniej jej brak. Próbowaliśmy różnych rozwiązań. Zespoły trenowały na Rusałce, boisku Gimnazjum nr 16 oraz 5, na boisku przy ul. Magnoliowej, na boisku trawiastym STARTU. Grupy najmłodsze ćwiczą na boiskach przyszkolnych. Wszędzie przyjmowano na bardzo gościnnie, za co serdecznie dziękujemy. Zdarzały się też kłopoty. Mimo podpisania umowy i zaangażowania środków finansowych w boisko i szatnie w JW. przy ul. Kruczkowskiego, po zmianie kierownictwa w Brygadzie nie wyrażono zgody na dalsze korzystanie z tych obiektów. W związku z tym należało znaleźć odpowiednie boisko do rozgrywania meczy mistrzowskich juniorów młodszych i starszych. Wynajem ten pochłania nam duże środki finansowe.

Dlatego też podjęliśmy działania o pozyskanie terenów na własne obiekty i boiska piłkarskie. W tym celu przeprowadziliśmy rozmowy oraz zawarliśmy wstępne umowy z Dyrektorem Lubelskiej Klubu Jeździeckiego p. Adamem Rosochackim. Prowadzimy rozmowy z Prezydentem Miasta, z Wydziałem Gospodarki Gruntami w Lublinie. Szukamy też innych rozwiązań, które pomogą nam w pokonać problemy braku bazy szkoleniowej.

Następnym wyzwaniem przed którym stoi Zarząd Klubu jest pozyskiwanie środków finansowych, bez których Klub nie mógłby funkcjonować.

W naszej działalności partnerami są między innymi: Lubelski Związek Piłki Nożnej, Urząd Miasta Wydział Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski, Kuratorium Oświaty.

Wyniki jakie osiągnął Klub Piłkarski Wieniawa Lublin w ciągu tych 5-ciu lat pod względem organizacyjnym, finansowym i sportowym nie byłyby możliwe bez tak wielkiego zaangażowania osób pracujących w naszym Klubie, bez pomocy i wsparcia Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego, bez przychylności Dyrektorów Szkół, lubelskiej prasy, która ciepło i życzliwie pisze o naszym Klubie, bez dużego zaangażowania rodziców oraz sympatyków.

Wszystkim tym, którzy wspierają naszą działalność i z życzliwością odnoszą się do niej pragnę tu serdecznie podziękować mając nadzieję, że ich stosunek do naszego Klubu nie zmieni się i w dalszym ciągu będą nas wspierać i pomagać. Na co w dalszym ciągu liczymy.

      

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Reklama

Ankiety

Które miejsce zajmie Wieniawa na koniec sezonu?

Kalendarium

18

04-2024

czwartek

19

04-2024

piątek

20

04-2024

sobota

21

04-2024

niedziela

22

04-2024

pon.

23

04-2024

wtorek

24

04-2024

środa

lubelskapilka.net

   

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. baranek7 183
2. Chudy_md 168
3. almeida 69
4. Mati.A 0

Losowa galeria

Wieniawa - MKS Ryki (27.03.10)
Ładowanie...